Moderní kosmetika se nesoustřeďuje pouze na ošetření obličeje, krku a dekoltu, ale také na celkovou péči o tělo. Profesionální kosmetická péče je doplňkem běžného denního ošetření, které si v domácím prostředí provádíte sama. Péče v salonu je zaměřena na ošetření zdravé kůže, na prevenci proti stárnutí pleti a na použití dekorativní kosmetiky.
Známe několik ověřených postupů, které za předpokladu, že jsou prováděny pravidelně a profesionálně, vedou k žádoucímu efektu bezproblémové, zdravé a krásné pleti. Patří mezi ně čištění pleti, exfoliace, výživa a ochrana pokožky.
V rámci návštěvy kosmetického salonu jsou označovány jako celková kosmetická péče, která spočívá z provedení povrchového a hlubokého čištění pleti, masáže, peelingu, aplikace specifických sér, masky a závěrečné aplikace krému, vše dle individuálních potřeb pleti.
Jednotlivé kroky správné kosmetické péče, si můžete také provádět doma sami, jako doplněk pravidelných kosmetických ošetření.
Čištění pleti
Šetrné, ale důkladné čištění pleti je prvním krokem, kterým péči o pleť zahajujeme. Při čištění pleti v domácím prostředí se však často dopouštíme různých chyb. Mezi nejčastější patří nevhodně zvolený přípravek nebo použití mýdla. Nikdy nepoužívejte k čištění obličeje mýdlo a vodu, protože takový postup časem vede k problematické, přecitlivělé a dehydratované pleti. Je také třeba věnovat pozornost teplotě použité vody, nepoužívejte ani studenou ani příliš teplou vodu, protože tak dochází k rozšíření a praskání drobných cévních kapilár.
Vždy bychom měli používat speciální odličovací a čistící přípravky určené pro oční okolí a obličej s ohledem na věk a typ pleti.
Povrchové čištění pleti
– šetrným povrchovým čištěním zahajujeme kosmetickou péči, musí být provedeno před každým kosmetickým ošetřením nebo úkonem
– odstraňuje z povrchu pleti veškeré nečistoty, líčení, prach, kožní výměšky, zbytky kosmetických přípravků
Hluboké čištění pleti
– následuje po povrchovém čištění pleti, slouží k odstranění komedonů u mastné pleti a k uvolnění pórů ve středních partiích obličeje nebo nad lícními kostmi u normální pleti
– pleť se nejdříve změkčí pomocí speciálních změkčujících přípravků, které uvolní mazové zátky a póry a po té se snadněji vyčistí tlakem ukazováků, krytých čistým jednorázovým kapesníkem
– po vyčištění pórů aplikujeme na pleť vhodnou pleťovou vodou podle typu pleti
– hluboké čištění lze také provádět ULTRAZVUKOVÝM PŘÍSTROJEM – bezbolestné hloubkové čištění pleti se současnou mikromasáží hlubších struktur kůže
Dobře vyživená pleť vypadá zdravě a mladistvě. Přibližně od 25 roku našeho života začíná kůže stárnout, pleť je postupem času nedostatečně vyživována. Proto je potřebné uměle (ve formě vitamínů, či přípravků) výživné látky do pleti dodávat. Pomohou nám tak uchovat mladiství vzhled obličeje i celého těla co nejdéle.
Často se stává, že klienti, kteří ještě vrásky nemají tvrdí, že nepotřebují ani kosmetickou péči a ani speciální krémy. Ale přitom právě kosmetiká péče a používání výživných přípravků je prevencí vzniku hlubokých vrásek a celkového povadáni pleti. Vrásky se sice časem objeví na tváři každého člověka, ale cílenou péčí se dá proces stárnutí kůže významně oddálit.
Výživa pleti se skládá z mnoha látek, např. vitamíny, kolagen, kyselina hyaluronová, elastin, koenzymy a spousta dalších. Při profesionální péči Vám doporučíme správný typ výživy, podle individuálních potřeb Vaší pleti.
Mnohdy se opomíjí speciální péče o oční okolí. Pokožka v okolí očí je velmi jemné a tenká, neobsahuje téměř žádné tukové buňky, což způsobuje větší náchylnost k tvorbě vrásek. Oční přípravky (masky, krémy, séra) proto obsahují větší množství výživných látek. Klasické pleťové krémy nejsou schopné dodat očním partiím potřebnou výživu.
Peeling je v podstatě slupování, obrušování, odstraňování povrchových vrstev pokožky (stará vrstva odumřelé pokožky) pomocí speciálních přípravků s nejrůznějšími brusnými složkami.
Do kosmetické péče patří pouze odstranění zevní, již se olupující rohové vrstvy a tento úkon můžeme provádět 1 až 2x do měsíce. Velmi záleží na tom, s jakým přípravkem pracujeme a u jakého typu pleti jej aplikujeme.
Provedení peelingu zlepšuje metabolismus kůže, prokrvuje pokožku a pomáhá jí dýchat, její barva se sjednotí, celkově ji dodá svěží a mladistvější vzhled. Nesmí se aplikovat na pokožku citlivou, poraněnou, alergickou nebo poškozenou sluncem.
Mild peeling
Je velmi známý a nejrozšířenější peeling a to tzv. zrníčkový. Obsahuje jemně drcená jádra (např. z broskví, mandlí, atd. ). Šetrně, ale přesto intenzivně odstraňuje zrohovatělé a odumřelé buňky, zatímco rostlinné oleje, které obsahuje zvláčňují pleť a chrání jí před vysoušením. Před použitím je nutné pleť odlíčit a lehce navlhčit, poté nanést peeling a krouživými pohyby provádět exfoliaci. Poté důkladně smýt. Lze zakoupit i pro domácí ošetření.
Enzymatický peeling
Napomáhá k odstranění odumřelých buněk z pleti za pomocí enzymů např. z ananasu, papáji. Jeho jemný a přitom velmi silný účinek zanechává pleť jemnou, projasněnou a bez šupin. Je speciálně vyvynutý pro klienty s aknózní, problematickou a citlivou pleť. Pro své účinky jej lze použít i k ošetření oblastí s akné na ramenou či zádech. Pro své vysoce efektivní výsledky, patří mezi velice oblíbené ošetření. Je určený pouze pro profesionální použití a nelze jej koupit pro domácí ošetření.
Mikrodermální peeling
Jemná abraze (obrušování pomocí mikrokrystalů oxidu hlinitého) odumřelých kožních buněk. Urychluje proces aktivace novotvorby buněk. Bezprostředně po ošetření dochází k vyhlazení pokožky, která nabývá svěžího vzhledu.
Na pleť jsou aplikovány přípravky, které po ošetření snáze pronikají do pokožky a mohou ji tak rychleji dodat potřebné živiny. V průběhu aplikace je také příznivě stimulována produkce kožního kolagenu, čistí se ucpané póry a zvyšuje se celkové prokrvení a regenerace kůže.
Využití
– hloubkové čištění pleti
– vyhlazení a zpevnění kontur obličeje
– barevné sjednocení a oživení pleti
– hloubková hydratace pleti
– zjemnění vrásek
– redukce a zjemnění rozšířených pórů
Ultrazvuková mezoterapie (sonoforéza)
Ultrazvukové vlny mají schopnost měnit prostupnost pokožky, proto aktivní látky (speciální séra, výživné koncentráty) mohou prostoupit do hloubky pokožky. Ručním zapracováním přípravků se nedá takového výsledku docílit. Výsledky jsou viditelné ihned.
Účinky:
– stimuluje tvorbu kolagenových a elastinových a vláken
– má biostimulační účinky
– zlepšuje buněčnou regeneraci
– má liftingový efekt
– zlepšuje mikrocirkulaci a tím okysličení pleti
– viditelně vypínutá pokožku díky aktivaci kolagenových a elastinových vláken
– celkově zlepšuje kvalitu pleti
Ultrazvukové čištění pleti (ultrazvuková špachtle)
Nejmodernější způsob provedení důkladného hloubkového čištění pleti. Ultrazvukový přístroj vysílá jemná vibrace, které velice důkladně odstraňují nečistoty a odumřelé buňky, aktivují metabolismus pleťových buněk a zároveň jemně masíruje pleť.
Po takto provedeném ošetření se zvyšuje vstřebatelnost kosmetických přípravků, protože působí do hlubších vrstev kůže, intenzivně regeneruje pokožku a ta potom je svěží a vypadá zdravě.
Při jemné masáži, kterou ultrazvuk provádí, je pokožce navracena její přirozeně mladistvá pružnost a působí tak preventivně proti jejímu předčasnému stárnutí.
Kosmetická masáž patří mezi nejoblíbenější úkony prováděné v kosmetickém salonu. Jemně působí na všechny tři vrstvy kůže a spolu s působením výživných látek obsažených v masážních přípravcích, je tak velmi účinným prostředkem v boji proti stárnutí pleti.
Pravidelná kosmetická masáž má nezanedbatelný vliv na omládnutí a vypnutí pleti s viditelným a průkazným efektem a doporučuje se ženám i mužům nad 25 let, kde hraje svou roli v prevenci vzniku vrásek a udržení krásné a mladistvé pleti.
Blahodárně působí na vrásky vzniklé únavou, které zmenšuje tím, že aktivuje výživu a zvyšuje tonus pleti.
Účinky kosmetické masáže:
– prevence ochabování kontur obličeje
– prevence vzniku vrásek
– zpomaluje stárnutí pleti
– uvolňuje napětí v obličejových svalech
– zlepšuje prokrvení pleti ( tím zlepšuje její okysličení a rychlejší odplavení odpadních látek)
– zabraňuje ochabování tonusu pleti
– odstraňuje odumřelé kožní buňky
– zmírňuje svalovou únavu
– urychluje metabolismus
– uvolňuje mazové zátky
– odstraňuje únavu, stres, bolesti hlavy
– příznivě ovlivňuje nervovou soustavu
Mikromasáž očního okolí
– speciální kosmetická masáž, oddaluje proces stárnutí očního okolí
– zmírňuje váčky pod očima, posiluje obočí, které věkem klesá
– snižuje nitrooční tlak
– zlepšuje průchodnost dutin
– působí proti únavě očí
– při správném a pravidelném provádění jemně zlepšuje zrak
Lymfatická masáž obličeje a dekoltu
– jedná se o speciální, velmi jemnou techniku, kdy tok lymfy můžeme ovlivňovat pomocí tlaku, kterým působíme na kůži
– zrychluje odplavování škodlivin – detoxikuje
– obnovuje správný tok lymfy
– zmenšuje otoky v okolí očí
– je vhodná a pro alergickou a aknózní pleť
Barvení obočí a řas, úprava obočí
Výhoda takto barvených řas a obočí je ta, že je oko zvýrazněné i při lehkém nalíčení a barva se nevymývá, ale odrůstá, což oceníte hlavně v letních měsících.
Řasy se většinou barví barvou černou, u obočí dbáme, aby působilo co nejpřirozeněji, používáme různé odstíny hnědé barvy.
Úpravu (tvarování) obočí provádíme pinzetou, použití depilačního vosku není v jemné oblasti kolem očí příliš vhodné, protože při prudkém trhnutí dochází k vytahávání této tenké kůže.