Microneedling

Medical Microneedling je nejmodernější způsob mezoterapie, která nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím spouští samoobnovu pokožky. Mikrojehličkování proto nabízí široké spektrum využití počínaje vyhlazením jemných vrásek, zpevněním kontur obličeje či odstraněním nežádoucích pigmentových skvrn.
zákaznice během mikrojehličkování

Co mikrojehličkování (microneedling) dokáže?

  • Redukuje vrásky
  • Zpevňuje kontury obličeje
  • Snižuje viditelnost jizev, strií
  • Redukuje zvýšenou pigmentaci
  • Používá se na všechny typy pleti na obličeji, v dekoltu, na krku a hřbetech rukou, a lze ošetřit i partie břicha či paží
  • Léčí alopecii a zastavuje padání vlasů
  • Podporuje růst vlasů – prokrvuje a vyživuje vlasové folikuly
  • Zjemňuje rozšířené póry a jizvičky po akné
  • Řeší stárnutí pokožky a její nedostatečnou pružnost a pevnost

V čem spočívá účinnost mikrojehličkování?

Metoda Medical Microneedling v sobě unikátním způsobem spojuje současné zapracování exkluzivních aktivních regeneračnívh sér do pokožky a mikroskopického narušení tkáně pomocí velice jemných jehliček.
Právě díky mikroskopickým rankám jsou účinné látky pokožkou výborně vstřebávány, a to až o 90 % více než při běžném ošetření pleti. Během aktivace pokožky přístrojem Dermapen je nezbytný správný výběr séra podle typu pleti a problému, který je třeba řešit. Významně se tak zvyšuje účinnost ošetření a nastartovaná samoobnova kůže je podstatně efektivnější.

Jaké problémy mikrojehličkování řeší?

Medical Microneedling má širokou škálu využití – redukuje vrásky, zvyšuje tonus pleti a zpevňuje kontury obličeje. Velmi účinná je tato mezoterapie také k ošetření očního okolí, kde je pokožka velmi jemná. V důsledku čehož pod ní často prosvítají tmavé žilky a vytvářejí efekt kruhů pod očima, nebo se tvoří drobné vrásky.
Mezoterapii microneedling lze také účinně využít ke snížení viditelnosti jizev a strií. Efektivita se prokázala také při ošetření oblastí s nežádoucí pigmentací. Další výhodou mikrojehličkování je i to, že ji lze uplatnit na všechny typy pleti, a to jak na obličeji, dekoltu, krku, hřbetech rukou, pažích či břichu.

V neposlední řadě je tato moderní mezoterapie vysoce účinná v případě padání nebo ztráty vlasů, a lze ji také využít k podpoře růstu vlasů. Účinnost je způsobena tím, že látky v regeneračním roztoku se dostávají přímo k vlasovým folikulům, které vyživují. Současně dochází k většímu prokrvení pokožky hlavy, což ještě více podporuje růst vlasů.

Příprava na mikrojehličkování

Medical Microneedling neklade na přípravu ze strany klienta žádné velké nároky. Důležité je, aby kůže byla před mikrojehličkováním zdravá, bez známek akutního zánětu. Klient by měl informovat o případných chronických onemocněních, užívaných lécích a alergiích. V době ošetření by neměla probíhat žádná viróza nebo bakteriální infekce. Protože po mikrojehličkování může být pokožka až dva dny zarudlá, doporučujeme naplánovat ošetření tak, aby vám to nepůsobilo společenské potíže.

Průběh mezoterapie Medical Microneedling

Ošetření předchází konzultace a diagnostika pleti, při které pro Vás vybereme ta nejvhodnější séra pro Vaše ošetření .
Po odlíčení a přípravě pleti provádíme ošetření pomocí ručního elektrického přístroje Dermapen s vysokou rotací a provádíme velice jemné narušení pokožky. Mikrojehličky přístroje pronikají kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách kůže mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.
Kromě aktivace kolagenu vytváří mikrovpichy velmi tenké kanálky, kterými může být jakákoliv substance – aplikovaná na povrch kůže – absorbována mnohem rychleji a efektivněji.
Celé ošetření zabere v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti přibližně 45 – 60 minut. Studie potvrdily, že pokud umožníme proniknutí aktivního séra prostřednictvím mikrotraumat do hlubších vrstev pokožky, dochází k významnému zvýšení účinnosti mezoterapie a efekt omlazení je viditelnější. Po ošetření naneseme na pokožku zklidňující masku a poté závěrečný krém.

zákaznice během mikrojehličkování

Po mikrojehličkování

Bezprostředně po ošetření mikrojehličkami je pokožka zarudlá a teplá. Zarudnutí mizí individuálně, obvykle se uvádí po dvou hodinách až dvou dnech. První den po ošetření je třeba pokožku natřít krémem dle doporučení, v dalších dnech je možno používat obvyklou kosmetiku. 24 hodin po ošetření doporučujeme na pokožku nenanášet žádný make-up a vyhnout se sauně a bazénu. 14 dní před ošetřením a po něm je nutné se vyhnout slunci a soláriu. Po ošetření je nezbytné chránit pokožku vysokým ochranným faktorem.

Přetrvání výsledků mikrojehličkování

Proces samoobnovy kůže je bezprostředně po ošetření teprve nastartovaný a následně bude probíhat přibližně čtyři až šest měsíců. Můžete tak sledovat, jak je vaše pokožka den ode dne hladší a pružnější. Postupně také začnou světlat a mizet nežádoucí pigmentace a pokožka získá mladistvější vzhled. V případě hlubších vrásek je vhodné ošetření několikrát zopakovat.
Počet ošetření je orientační a vychází nejen z typu problému pleti, který je třeba řešit, ale také ze stupně jeho závažnosti. Zpravidla platí, že 4 – 6 ošetření v rozpětí 3 až 4 týdnů, jsou dostatečná pro jemné vrásky, ale také pro zlepšení hydratace a výživy pleti.

Jitka Zankelová
zankelova.jitka@seznam.cz
+420 776 658 222
phone-handset