Fotobiomodulace – světlem ke zdraví a kráse
1 .BIOSTIMULAČNÍ ÚČINEK -Terapie podporuje a urychluje obnovení buněčného metabolismu a regenerace. Celkově se cítíte více vitální a zdraví.
2. ANALGETICKÝ ÚČINEK - Světelná energie snižuje citlivost nervových buněk .Stimuluje vylučování tzv. endogenních opiátů, které pomáhají snižovat bolest.
3. PROTIZÁNĚTLIVÝ ÚČINEK - Aktivují se přirozené mechanismy k boji se záněty. Díky stimulaci imunitního systému a krevního oběhu tělo lépe odbourává škodlivé látky z těla.
Fotobiomodulace působí na vaší pokožce specifickými vlnovými délkami, které jsou pro tělo blahodárné. 4 vlnové délky: 630 + 660 nm červeného a 830 + 850 nm infračerveného světla spolu se speciálními čočkami na každé LED diodě, které zalamují jejich svit do úhlu 30° a vylepšují tak průchod světla do těla, jsou panely Nuovo Therapy nejúčinnějšími a nejvýkonnějšími fotobiomodulačními panely na trhu.
Buňky, které mají dostatečný přísun fotonů, fungují správně a efektivně. Díky tomu se zvyšují přirozené metabolické procesy. Buňky jsou lépe schopny odbourávat škodlivé látky z těla, rychle a kvalitně opravovat poškozené tkáně. Fotobiomodulace obecně urychluje syntézu kolagenu i bílkovin a pomáhá buňce k lepšímu okysličení. Harmonizuje funkci orgánů a pomáhá k zdravému psychickému stavu. Pravidelná terapie fotobiomodulací v kombinaci se zdravým životním stylem přispívá k lepší regeneraci těla.
Fotobiomodulace stimuluje tvorbu specifických enzymů, které se podílejí na regeneraci buňky podporuje a urychluje buněčný metabolismus a regenerační procesy. Vyvolává tak celkový pocit pohody a zdraví.
Světelná terapie je jedna z neúčinnějších metod přírodního ošetření pleti. Červené, modré a infračervené vlnové délky podporují růst kolagenu a mají silné Anti–aging a regenerační účinky.
Po fotobiomodulační terapii sahá stále více sportovců, trenérů i fitness odborníků. Důvod je jednoduchý. Terapie světlem zvyšuje hladinu buněčné energie, která je nezbytná při sportovních výkonech i následné regeneraci, posiluje sílu, rychlost, vytrvalost a růst svalů. Kvalita sportovního výkonu se tak zvyšuje a svalstvo je následně méně unavené. Fotobiomodulace předchází bolestivým zánětům a pomáhá s rehabilitační terapií po úrazech.
Zánět je přirozenou a nezbytnou součástí života. Jeho chronická podoba ale vážně ohrožuje naše zdraví a fotobiomodulace je schopná s tímto problémem velice úspěšně bojovat bez nasazení medikamentů. Neobejde se ale bez podpory správného životního stylu.
1, Podpora novotvorby kolagenu a vyhlazení vrásek
Jedním z nejlépe prozkoumaných účinků terapie červeným a infračerveným světlem je podpora funkce kožních buněk. Dochází k tomu díky stimulaci vlastní tvorby kolagenu a elastinu, což jsou proteiny zodpovědné za pružnost a elasticitu kůže.
Studie ukazují, že pravidelná fotobiomodulační terapie má pozitivní vliv na zmírnění vrásek a anti-aging efekt.
2, Podpora funkce kloubních spojů a zvýšení mobility
Pomocí fotobiomodulační terapie lze také podpořit funkci kloubních spojů, což je vhodné například po zranění nebo při zjištěné artróze způsobené opotřebením kloubních chrupavek.
Při péči o kloubní spojení (kolenní, kyčelní) je vhodné využívat pulzní metodu terapie červeným a infračerveným světlem, jelikož díky pulznímu módu lze využít vyšší intenzitu záření, která zajišťuje hlubší prostupnost tělesnou tkání.
3, Stimulace mitochondrií a podpora fyzického výkonu
Fotobiomodulační terapie je oblíbená také mezi aktivními a závodícími sportovci, jelikož některé studie ukazují, že díky stimulaci mitochondrií může podporovat fyzickou výkonnost. V takovém případě je vhodné zařadit terapie červeným a infračerveným světlem už několik hodin před sportovním výkonem.
Naopak pro podporu regeneračních procesů po fyzické aktivitě je vhodné zařadit fotobiomodulační terapii až po skončení fyzické aktivity.
4, Zvýšení růstu vlasů při problémech s jejich vypadáváním
Některé studie pozorují podporu růstu vlasů při vystavení kůže červenému a infračervenému světlu. Například ve studii z července roku 2022 bylo pozorováno, u osob trpících geneticky podmíněným vypadáváním vlasů došlo již po 5 týdnech ke zvýšení hustoty a růstu vlasů.
5, Urychlení hojení a podpora při rekonvalescenci
Terapie červeným a infračerveným světlem je oblíbeným a účinným doplňkem po zranění v rámci rekonvalescence. Hojně se využívá například při zánětech Achillovy šlachy (tendinopatie).
Podpora regeneračních procesů je způsobena jednak zvýšenou tvorbou kolagenu II. typu a dále stimulací proliferace mezenchymálních kmenových buněk, které pomáhají s hojením tkání.
Terapie červeným a infračerveným světlem je účinnou a zcela bezpečnou technikou, kterou s oblibou využívají profesionální sportovci i nesportovci. Mezi hlavní benefity patří stimulace vlastní tvorby kolagenu, což má pozitivní vliv na stav kůže a může pomoci s vyhlazením vrásek.
Sportovci ocení podporu regeneračních procesů v rámci rekonvalescence či podporu fyzického výkonu po stimulaci mitochondrií před fyzickou aktivitou.