Nastřelení náušnic

Jaké náušnice se k nastřelování používají?

Kvalitní náušnice jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergizující prvky – zejména nikl. Jedná se především o výrobky z chirurgické oceli, titanu, plastu, okrajově pak zlata nebo stříbra. Náušnice značky Estelle mají uzávěr dříku ve formě puzety vyrobené z chirurgické oceli. V případě pozlacených náušnic je pozlacená i puzeta.
U pacientů (rodičů) panuje někdy mylná představa, že zadní část dříku může při nošení poranit pokožku. Náušnice jsou konstruovány tak, aby k poranění nemohlo dojít ani vpřípadě zvýšeného tlaku dříku na pokožku (při kojení dětí, spánku atp).

nastřelení naušnic
nastrelovani nausnic

Nastřelení náušnic dětem i dospělým

Nastřelení náušniček dětem se provádí vždy za přítomnosti rodičů. Rodiče musí být přítomni do 18 let věku dítěte. Nejprve jsou řádně zkontrolovány ušní boltce a po následné konzultaci je pomocí medicínského fixu naznačeno místo nastřelení. Poté se ucho dezinfikuje a umístí (nastřelí) samotný šperk do označeného místa nastřelovací pistolí. Po nastřelení se zkontroluje průběh vpichu a uzávěr náušnice. Před odchodem ze studia je klient řádně poučen o správné péči, možných komplikacích a následné výměně popřípadě ponechání stávajícího šperku -náušnice značky ESTELLE jsou určeny k trvalému nošení a není nutné je měnit za jiné.

Kdy je vhodné náušnice nastřelit?

Náušnice je vhodné nastřelit dětem zhruba od 3 měsíců věku. Měly by být již dobře vyvinuté ušní lalůčky. Nastřelení nemá návaznost na očkování, veškerý materiál je sterilní a není tímto nutné očkování absolvovat.

Jitka Zankelová
zankelova.jitka@seznam.cz
+420 776 658 222
phone-handsetdownload