Permanentní make-up

Permanentní make-up nebo-li mikropigmentace je metoda, kterou je možné docílit dlouhodobou pigmentaci kůže pomocí aplikace jemných barviv na přírodní bázi do vrchní vrstvy pokožky speciálním tetovacím perem, které se postupně přirozeným způsobem odbourávají.
permanentni makeup
Docílíme tak zvýraznění nebo doplnění obočí, zvýraznění očí a rtů nebo korekci nedostatků a vyrovnání drobných asymetrií, které máme na obličeji. Nedílnou výhodou je, že pomocí permanentního make-upu ušetříme spoustu času a za každé situace budeme vypadat upraveně a nebudeme si muset dělat starosti, jak vypadáme, když se ráno probudíme nebo jestli se nám při sportu či pobytu u vody nerozmazalo líčení.

Permanentní make-up by měl vypadat co nejpřirozeněji a má sloužit jako základ pro líčení, neměl by být považován za jeho náhražku. Pokud je proveden jemně a decentně, lze docílit velké přirozenosti.

Od klasického tetování se liší permanentní make-up především hloubkou vpichu těsně pod povrch pokožky a kvalitou používaných barev. Při přirozené regeneraci a obnovování pokožky permanent postupně bledne, mění barvu až zesvětlá a zmizí.
Tato doba je však u každého velice individuální, u někoho rok, u někoho tři. Záleží na typu pokožky, jejím stáří, hormonální hladině, jak o ní pečujeme, jaká je její imunologická reakce a jak moc se opalujeme či navštěvujeme solárium a jak jsme se po aplikaci permanentu o něj starali.

Především z těchto důvodů má permanentní make-up omezenou trvanlivost, cca 1 – 4 let. Po uplynutí uvedené doby pigment postupně bledne a ztrácí se, může však být kdykoli obnoven, což má i výhodu v tom, že časem se nám mění rysy obličeje, můžeme změnit barvu vlasů nebo se změní módní trendy a my tak můžeme na tyto změny přirozeně reagovat.

Trvanlivost permanentního make-upu výrazně snižuje slunění (včetně solárií), nadměrné máčení a vysoušení, peeling, přípravky s AHA kyselinami nebo jinými prostředky, které způsobují zvýšené olupování pokožky, používání agresivních kosmetických přípravků, zejména s bělícími či barvícími složkami.

Délka zákroku se pohybuje podle náročnosti a typu úpravy obličeje, přibližně trvá 1 až 2 hodiny.

Permanentní make-up (mikropigmentace) obočí

Fotogalerie

Obočí je výraznou dominantou obličeje, dotváří jej, jeho správný tvar umí zvýraznit jeho klady. Naopak díky nevhodnému tvaru obočí, vzniklým věkem nebo neodbornými zásahy, může obličej působit starší, unavený, zamračený atd.

Mikropigmentace obočí se provádí tzv. vláskovou metodou. Je to způsob aplikace pigmentu (vykreslení jednotlivých chloupků – vlásků), který zajišťuje přirozený vzhled obočí. Nebo se obočí může prostínovat , kdy obočí po té působí plnější a jakoby nabarvené. Obě metody lze kombinovat.

– zvýraznění obočí
– změna tvaru oblouku
– úprava v souměrnosti, hustotě, délce a šířce obočí
– doplnění chybějící části obočí – vytrhané a prořídlé obočí
– lehké zvýraznění tvaru vystínováním
– úprava obočí po starším nebo po nevhodně provedeném permanentním make-upu
– kompletní vymodelování zcela chybějícího obočí
– jednodušší úprava mimo dorůstajících chloupků – je přesně daný tvar obočí

Na obočí se nikdy nepoužívá černý pigment, ale pouze odstíny hnědé barvy, které lze mezi sebou dle požadovaného odstínu barvy míchat. Při výběru vhodné barvy je vhodné raději zvolit světlejší odstín, protože nelze přesně určit, jak pokožka bude reagovat a ten pak až při korekci případně trochu ztmavit.

Aplikace pigmentu není jednorázový proces. V zájmu dosažení těch nejlepších výsledků se každý zákrok provádí v několika sezeních, nejdříve však po měsíci od prvního zákroku. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že od prvního sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme, pokud je to potřebné, změnit odstín barvy nebo tvar.

Permanentní make-up (mikropigmentace) očních linek

Fotogalerie

Mikropigmentace očních linek je určena pro všechny ženy, které chtějí zvýraznit svůj pohled. Linka se může aplikovat na horní i dolní oční víčko.

Nejčastější je vytvoření jemné linky pouze v linii řas, která vytváří zcela přirozený vzhled oka, vytváří iluzi hustých řas i v případě, že zcela chybí. Je vhodná i pro zákaznice s malýma, zapadlýma očima, ale především pro ženy, které chtějí oko pouze lehce zvýraznit. Linka však může být i výraznější nebo postupně se rozšiřující pro větší zvýraznění očí.

– zvýraznění linie řas (optické zhuštění řas) linkou vedenou v řasách
– vytvoření iluze očních řas i tam, kde úplně chybí (tečkováni)
– optická úprava tvaru očí nebo jejich optické zvětšení
– linka se nerozmazává a neobtěžuje při sportu a kontaktu s vodou
– je ideální pro ženy alergické na běžná líčidla
– je velmi vhodná pro nositelky kontaktních čoček
– linka usnadňuje líčení ženám, které nosí brýle a obtížně se líčí u zvětšovacích zrcadel

Nejčastěji se aplikuje pigment černohnědé nebo černé barvy, ale lze použít i jemnější odstín dle přání zákaznice. Horní linka se vede přes celé horní víčko, dolní linka obvykle končí ve 2/3 před vnitřním koutkem oka nebo může být i po celé délce. Horní a dolní linka se nesmí ve vnějším koutku spojovat.

Aplikace pigmentu není jednorázový proces. V zájmu dosažení těch nejlepších výsledků se každý zákrok provádí v několika sezeních, nejdříve však po měsíci od prvního zákroku. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že od prvního sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme, pokud je to potřebné, změnit odstín barvy nebo tvar.

Permanentní make-up (mikropigmentace) rtů

Fotogalerie

Pokud rty mají dokonalý tvar, lze provést pouze jemnou konturu bez stínovaní, která rty krásně zvýrazní. Častěji se však provádí mikropigmentace kombinací kontury se stínováními, kdy se pigment postupně nanáší od kontury směrem do středu rtů vystínováním. Vytvoříme tak velmi přirozený vzhled. Můžeme tak změnit tvar rtů, jejich velikost, dodat jim plnost, korigovat drobné asymetrie a deformace nebo doplnit chybějící barvu (např. po oparech, při světlé barvě rtů).

– úpravy v asymetrii, velikosti a výšce rtů
– modelace a optické zvětšení rtů
– korekce barvy rtů po starším permanentním make-upu
– zvýraznění nebo doplnění barvy rtů

Po mikropigmentaci rtů je velmi důležité chránit rty alespoň 2 měsíce od aplikace před působením UV záření vysokým ochranným faktorem SPF 50 z důvodu nežádoucí barevné pigmentace kůže.

Výhody permanentního make-upu

  • žádné rozmazané líčení na dovolené, u vody, v sauně, při sportu, ve spánku
  • zvýraznění předností a korekce drobných asymetrií a nedostatků v obličeji
  • přirozené dokreslení prořídlého nebo nedorůstajícího obočí nebo jeho optické zvednutí
  • optické zvednutí ústních koutků, zvětšení nebo úprava asymetrie rtů
  • zvýraznění očních partií i pro ženy, které nosí brýle a líčení je pro ně obtížné
  • u starších žen nedochází k rozmazávání líčení do vrásek
  • ideální pro ženy alergické na klasická líčidla
  • stále upravená v každém okamžiku, hned po probuzení
  • úspora času při klasickém líčení

Kontraindikace

Permanentní make-up se nedoporučuje v případě následujících zdravotních problémů:

  • při špatné srážlivosti krve
  • při těhotenství
  • při těžké cukrovce
  • při epilepsii
  • při neléčeném vysokém krevním tlaku
  • při léčbě antibiotiky
  • při jiných vážných onemocněních

Fotogalerie permanentní make-up

Permanentní make-up

Prohlédnout si fotky

Informace k výkonu

Permanentní make-up se provádí za dodržování přísných hygienických podmínek. Protože dochází k porušení pokožky, používají se sterilní jednorázové jehly a pomůcky, které mají veškeré atesty a splňují přísné normy pro jejich použití.

Při nachlazení, zvýšené teplotě, po požití alkoholu nebo nápojů či přípravků obsahujících kofein může dojít ke zvýšenému krvácení a tím i odplavení barvy a to může negativně ovlivnit výsledek permanentního make-upu.

Aplikace pigmentu není jednorázový proces. V zájmu dosažení těch nejlepších výsledků se každý zákrok provádí na 2-3 sezení, tzv. korekce, které se provádí nejdříve po měsíci od prvního zákroku. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že od prvního sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme, pokud je to potřebné, změnit odstín barvy nebo tvar.

permanentni makeup

Pokyny před aplikací permanentního make-upu

  • v den aplikace permanentního make-upu nepijte kávu a alkohol
  • před výkonem se najezte a napijte
  • 3 dny před výkonem si nebarvěte řasy a obočí, vyhněte se slunění nebo návštěvě solária
  • před aplikaci očních linek přijďte již s odlíčenýma očima, ať se jemná pokožka má čas uklidnit, vezměte si sebou sluneční brýle
  • pokud nosíte kontaktní čočky, ten den si je nenasazujte
  • před provedením permanentního make-upu rtů je vhodné jako prevence vzniku oparu užívat vitamíny skupiny B nebo potírat rty přípravkem Herpesin nebo Zovirax

Postup aplikace permanentního make-upu

  • protože pokožka obličeje je velmi citlivá, aplikuje se před i v průběhu výkonu znecitlivující krém, gel nebo sprej, který se nechává působit 15 až 30min
  • během doby, kdy anestetikum působí, si společně vybereme odpovídající barvu pigmentu, který bude aplikován
  • po té se přesně předkreslení požadovaný tvar, ten se upraví tak, abyste s ním byla spokojená a vyhovoval celkovému výrazu obličeje
  • přesně ve tvaru předkreslení se pak aplikuje permanentní make-up
  • v průběhu aplikace pigmentu můžete kdykoliv zkontrolovat v zrcátku tvar a případně jej korigovat

Pokyny po aplikaci permanentního make-upu

  • to, jak budete o čerstvé tetování pečovat, je velice důležité a může výrazně ovlivnit jeho celkový výsledek
  • po dobu hojení ošetřujte tetované místo speciální mastí v tenké vrstvě 2 – 4x denně, minimálně jeden týden. Vrstva masti musí být tenká, aby kůže mohla dýchat a nedošlo k mokvání a ztrátě barvy. Mast po této době používejte aspoň 1x denně, kůže musí zůstat vláčná až do úplného vyhojení
  • v místě aplikace pigmentu se vytvoří jemné stroupky nebo šupinky. Ty v žádném případě nesmíte škrábat či slupovat, i když kůže bude svědit, protože svědění nám ukazuje, že se kůže hojí. Při nešetrné manipulaci by došlo k vytržení stroupku i s pigmentem z kůže
  • první týden chraňte tetovaná místa před dlouhodobým kontaktem s vodou (koupání ve vaně, dlouhé sprchování, sauna). Došlo by k podmáčení a vypadání stroupků i s barvou. Omezte také fyzickou námahu a cvičení
  • minimálně 3 týdny se vyvarujte koupání na koupalištích a bazénech. Nenavštěvujte sauny, posilovny, místa se zvýšenou prašností a další místa se zvýšeným rizikem infekce
  • nejen v letních měsících nevystavujte čerstvé tetování přímému slunečnímu záření a vyhněte se návštěvě solária, minimálně po dobu 30 dnů. Barva pigmentu by mohla vyblednout nebo dojít ke změně odstínu. Působením UV záření (slunce, solárium) blednou veškeré barvy a tetování není výjimkou. Negativní vliv UV záření můžete omezit pravidelným používáním krémů s vysokým ochranným UV faktorem (SPF 50) a pokud je to možné, tak permanentní make-up UV záření vůbec nevystavovat. Zvýšíte tím jeho trvanlivost a zabráníte tak nežádoucím změnám barvy
  • na tetovaná místa nepoužívejte nejméně týden žádné kosmetické přípravky, stíny, tužky, pudry, make-up a samoopalovací krémy. Hrozí změna barvy nebo problémy při hojení
  • nepoužívejte na tetovaná místa krémy s AHA kyselinami, pigment by rychleji vybledl
  • barvení řas a barvení obočí k vůli používání peroxidu zkracuje dobu trvanlivosti permanentního make-upu
  • ustálení pigmentu v pokožce trvá cca 30 dní. Výslednou barvu a sytost lze proto hodnotit až měsíc za po aplikaci pigmentu. Po první aplikaci může také dojít k úplnému vstřebání pigmentu nebo k jeho vyloučení se stroupky. Proto se nejdříve po měsíci provádí korekce tetování, kde se upraví barva, tvar nebo sytost pigmentace
  • přirozenými pochody v pokožce a vlivem UV záření, permanentní make-up postupně bledne až zmizí. Dle potřeby se může provést oživení barvy a tak jej obnovit
Jitka Zankelová
zankelova.jitka@seznam.cz
+420 776 658 222
phone-handset